Materiál přikrývek
Kdo chce vsadit na klasiku a připomenout si tak trochu retro styl, může si pořídit přikrývku z prachového peří, ale počítejte s tím, že pod takovou duchnou vám bude horko i v zimě. Počítají s tím zejména výrobci spacích pytlů pro extrémní podmínky, např. pro horolezce, kteří nocují na sněhu v mrazivém počasí. Vám bychom raději poradili přikrývky s dutým vláknem, které je ideální pro celoroční využití. Vzduch uvnitř dutých vláken perfektně izoluje a udržuje vaše tělesné teplo pod přikrývkou tak, abyste se cítili příjemně.
Na délce přikrývky záleží
Také nemáte rádi krátké přikrývky? Stává se u nich, že vám v noci vykukují chodidla zpod přikrývky, a protože jsou bosé plosky citlivé na chlad, bude vás to zbytečně budit. Vsaďte raději na přikrývku delší (220 nebo 240 cm), vytvořte si z ní pod chodidly kapsu a pak už vám nohy vylézat ven nebudou.
Jaké vybrat prostěradlo
Kdo z vás prožil a pamatuje ještě Základní vojenskou službu, možná si vybaví, jak museli mít vojáci vždy perfektně ustlaná lůžka. Tehdy byly k dispozici jen obyčejná, a navíc zelená, vojenská bavlněná prostěradla a stlaní postelí se s nimi docela komplikovalo. Zapomeňte tedy raději na tuto klasiku a pořiďte si prostěradlo froté modré LUXUS 90 x 200 cm Levná prostěradla, které snadno zahrnete pod matraci díky obvodové gumě, a bude na svém místě perfektně držet. A kdyby vás chtěl někdo zkontrolovat, jak máte ráno ustláno, nebudete s tím mít žádnou práci.
Využijte chránič matrace
Využíváte-li zdravotní matrace z polyuretanu, bývají poměrně drahé a byla by škoda je poškodit jen tím, že je polijete kávou, že v posteli rozlijete rajčatovou polévku, pomerančový džus nebo bylinkový čaj. Když se vám to přece jen podaří v rámci snídaně do postele, situaci snadno napravíte tím, že povlečení vložíte do pračky, a máte-li chránič matrace, ten pouze nasákne tekutinou horní vrstvu, ale na spodní straně je vrstva, která ji nepropustí dál. Matrace tak zůstane nedotčena a vy můžete být klidní.