Letošní léto bylo vydařené. Teploty byly akorát, někdy příliš vysoké, ale nebylo to naštěstí několik dlouhých dní v kuse po sobě. Ti, co mají bazény na zahradě se mohli zchlazovat a užívat si letní pohodu na své zahradě. Ti, co bazény nemají zase navštěvovali různá koupaliště a veřejná místa na koupání.
Vlastnění bazénu má jednu malou nevýhodu. Po sezóně se musíme o bazén patřičně postarat. Péče o bazén závisí na tom, jaký typ bazénu přesně máme. U zemních bazénů je zazimování trochu jednodušší. Nemusíme ho vypouštět celý, stačí pouze tak polovina objemu vody. Je zbytečné podzemní bazén vypouštět úplně. Ušetříte tím trochu vody při napouštění příští rok. Co se týče zazimování podzemního bazénu, stačí si zakoupit směs, kterou nalejete do bazénu a dále ho přikryjete krycí plachtou na bazén.
Po obvodu bazénu byste měli vložit plastové láhve. Proč? Při případném zamrznutí vody v zimě se led může roztahovat do boků a tím způsobit popraskání stěn bazénu. Když vložíte plastové lahve do vody, všechen ten tlak z rozpínání ledu se přesune do nich a tím ochrání strukturu vašeho bazénu. Popřípadě můžete při opravdu extrémních mrazech jít bazén kontrolovat a led rozbíjet.
Zazimování nafukovacích bazénů je trochu těžší. Musíte všechnu vodu vypustit, vyfouknout pečlivě kruh a vyčistit vnitřek i vnějšek bazénu. Čištění je důležitou součástí. Bazén budete mít někde uskladněný a při opomenutí čištění může začít hnít na některých místech nebo opravdu nepříjemně zapáchat. Po čištění se také ujistěte, že je bazén pořádně suchý, abyste ho mohli bezpečně uskladnit. Také si dávejte pozor, kam bazén skladujete. Mělo by se jednat o suché místo bez možnosti poškození. Na zemi by se tedy neměly nacházet kusy, které by mohly bazén protrhnout a ani žádní hlodavci. Někteří lidé umísťují bazén do různých venkovních kutlochů, ale tam se většinou právě tyto hlodavci v zimě schází a mohou začít bazén ničit.